Skip to main content

34. Podkarpacki Festiwal Organowy

Po raz 34. w Rzeszowie i na Podkarpaciu rozbrzmiewać będzie muzyka organowa: Podkarpacki Festiwal Organowy rozpocznie się 13 lipca i potrwa do 18 sierpnia 2024 roku. Odbędzie się 13 koncertów w wykonaniu wirtuozów organów z Polski, Niemiec, Węgier i Włoch. Dwa koncerty będą miały formę kameralną z udziałem solistów: tenora Jacka Szymańskiego i skrzypaczki Róży Lorenc. Wstęp koncerty jest bezpłatny!

Festiwal stanowi jedno z najstarszych cyklicznych wydarzeń artystycznych w tej części Polski i jest okazją do przeżywania sztuki w wielu jej odsłonach: muzyki, architektury, malarstwa, rzeźby, witrażownictwa, ludwisarstwa. Tegoroczna edycja obejmie swoim zasięgiem siedem miejscowości regionu: Rzeszów (katedra, kościół Wniebowzięcia NMP w Zalesiu i św. Rocha), Jarosław (Opactwo), Starą Wieś (bazylika Jezuitów), Lutczę (kościół drewniany) oraz trzy kościoły sanktuaryjne: w Ropczycach, Sędziszowie Małopolskim i w Chmielniku.

Usłyszymy dzieła muzyczne z pięciu stuleci, w tym utwory Mikołaja z Krakowa, Fryderyka Chopina i Mieczysława Surzyńskiego.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Promocji Kultury i Sztuki Ars pro Arte, przy współpracy Województwa Podkarpackiego, Miasta Rzeszowa oraz firmy paliwowej Watkem. Dyrektorem festiwalu pozostaje niezmiennie od jego początku prof. dr hab. Marek Stefański.

Dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego oraz Gminy Miasto Rzeszów.

Patronat medialny nad projektem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Szczegółowy program: http://arsproarte.pl/#/podkarpacie/podkarpacki-festiwal-organowy-2024 

                                     https://www.facebook.com/arsproarte 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media© All rights reserved. POLMIC
Do góry