Przejdź do głównej treści

Benefis Adama Sławińskiego w Kielcach

Adam SławińskiBenefis Adama Sławińskiego - znanego kompozytora, pianisty i krytyka muzycznego (na zdjęciu), odbędzie się 30 października 2015 roku o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej.

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby takich piosenek Agnieszki Osieckiej, jak Na całych jeziorach Ty, Dookoła noc się stała, Dzięcioł i dziewczyna, Po prostu jestem, W dziką jabłoń cię zaklęłam czy Byle nie o miłości. Ale zapewne wielu by się zdziwiło, że autorem muzyki do tych przebojów jest Adam Sławiński. Podobnie rzecz się ma z filmami. Chłopi, Komediantka, Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy – to tylko niektóre tytuły, do których twórca skomponował ścieżkę dźwiękową.

Jubilat, znany głównie jako kompozytor muzyki poważnej, zasiądzie na widowni, by ze zgromadzoną publicznością dokonać krótkiego przeglądu swojej twórczości. W programie wieczoru znajdą się: Polonez świętokrzyski, muzyka do filmu Chłopi oraz Komediantka, piosenki z repertuaru Skaldów, Maryli Rodowicz i Łucji Prus oraz Symfonia  „Dokończona” do słów Jeremiego Przybory.

Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod batutą Jacka Rogala, Chór Kameralny „Fermata” oraz soliści: Monika Węgiel, Magdalena Idzik oraz Józef Frakstein. Koncert poprowadzi Jerzy Kisielewski.

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry