Skip to main content

Hanna Kulenty gościem trzeciego spotkania cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie”

Hanna Kulenty gościem cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie” Rozmowa o dźwięku, płótnie, scenie, ekranie, obsesji czasu i nie tylko z kompozytorką Hanną Kulenty podczas trzeciego spotkania warszawskiego cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie”.

W niedzielę, 21 października 2012 roku PTMW zaprasza na trzecie już spotkanie cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie”, podczas którego polscy kompozytorzy dzielą się swoją muzyką, fascynacjami, widzeniem świata i miejsca, jakie w tym świecie zajmuje ich twórczość.

Hanna Kulenty (na zdjęciu) studiowała kompozycję w Warszawie u Włodzimierza Kotońskiego i w Amsterdamie u Louisa Andriessena. Jest laureatką wielu nagród kompozytorskich. Od 1989 roku pracuje jako wolny kompozytor w Polsce i w Holandii, realizując liczne zamówienia i korzystając ze stypendiów twórczych. Wykłada kompozycję w Europie i USA, jest jurorem wielu konkursów i festiwali muzycznych. Od lat konsekwentnie rozwija swoją teorię czasu w muzyce. Jest jednym z najszerzej znanych na świecie twórców polskiej muzyki współczesnej.

Wiodącymi tematami rozmowy z kompozytorką będą: teoria czasu w muzyce, interdyscyplinarne powiązania w sztuce i analiza różnych postaw twórczych. Odbędzie się również premiera tryptyku animowanego zrealizowanego do muzyki Hanny Kulenty w reżyserii Andrzeja Wąsika, wyprodukowanego przez Agnieszkę Kowalską (pracownia filmowa am2).

Spotkanie, moderowane przez Małgorzatę Kołcz, odbędzie się w niedzielę 21 października o godz. 17:00 w Lokalu Użytkowym (ul. Brzozowa 27/29) przy Rynku Starego Miasta w Warszawie. Wstęp wolny.

Więcej...

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry