Przejdź do głównej treści

Poranek symfoniczny NOSPR z okazji Roku Lutosławskiego

Michał KlauzaW niedzielę, 3 marca 2013 roku o godz. 12.00 Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach zaprasza na kolejny w tym sezonie poranek symfoniczny. Program koncertu wypełnią dzieła Witolda Lutosławskiego oraz Josepha Haydna.

Koncert NOSPR wpisuje się w obchody Roku Witolda Lutosławskiego – jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów, dyrygenta interpretującego niemal wyłącznie własne kompozycje, przez całe życie związanego z Polskim Radiem. Podczas niedzielnego poranku NOSPR wykona dwa utwory Lutosławskiego: Małą suitę oraz Wariacje na temat Paganiniego na fortepian i orkiestrę z Mateuszem Borowiakiem w partii solowej oraz Symfonię nr 92 Oksfordzką Josepha Haydna. Za pulpitem dyrygenckim wystąpi Michał Klauza (na zdjęciu), a całość skomentuje Marcin Majchrowski – redaktor muzyczny Polskiego Radia.

Poranek rozpocznie się o godz. 12.00, w siedzibie NOSPR w Katowicach (sala im. Grzegorza Fitelberga, plac Sejmu Śląskiego 2).

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry