Przejdź do głównej treści

Springtime Rokosowo 2004 - kurs mistrzowski dla skrzypków i wiolonczelistów


| 01.04.2004

Kurs "Springtime Rokosowo 2004" odbędzie się w dniach 22 kwietnia - 1 maja 2004 roku. Kurs prowadzi Prof. Adam Kostecki (skrzypce) i Prof. Ulf Tischbirek (wiolonczela).

Ilośćc uczestników jest ograniczona (8-9) i dlatego rekomenduje sie wczesne zameldowanie na kurs. O przyjeciu na aktywnego uczestnika rozstrzyga przesłuchanie na początku kursu.
Każdy uczestnik otrzymuje 5 lekcji (á 45 min). Kandydat nie przyjęty jako aktywny uczestnik otrzymuje automatycznie status słuchacza. Najlepsze osiagnięcia będą prezentowane na koncertach wewnętrznych i publicznych. Repertuar przygotowany na kurs jest dowolny (na poziomie koncertowym) - koncerty Mozarta, koncerty romantyczne, sonaty Bacha, utwory wirtuozowskie etc. W związku z planem tworzenia na kursie zespołów kameralnych dobrze widziane jest przygotowanie sonat skrzypcowych. Opłata zgłoszeniowa nie jest zwracana w wypadku rezygnacji z kursu.

Zgłoszenie na kurs nabiera ważności po wpłynięciu na konto opłaty zgłoszeniowej. Nuty akompaniamentu muszą być przywiezione przez uczestników. Zaleca się też przywiezienie pulpitów. Dla najlepszych uczestników planuje sie pomoc finansową (częściowe lub całkowite zwolnienie z opłat za kurs). Zaleca sie posiadanie przez uczestników ubezpieczenia od kradzieży (dotyczy to szczególnie instrumentów), choroby oraz wypadków. Kierownictwo kursu nie ponosi odpowiedzialności za wypadki, kradzieże, jak również nie ponosi kosztów leczenia lekarskiego powstałych w wyniku choroby czy też wypadku.

Opłaty
Oplata zgłoszeniowa bez prawa zwrotu w razie rezygnacji - 150,- PLN
Oplata za kurs - aktywny uczestnik - 700,- PLN
Koszty zakwaterowania i za posiłki (całodzienne utrzymanie), wliczone są w opłaty za kurs.
Opłata za kurs - słuchacz - 250,- PLN
Słuchacze płacą za zakwaterowanie i utrzymanie sami.

Termin zgłoszenia: 1 kwietnia 2004

CELE KURSU:
a/ praca nad udoskonaleniem repertuaru koncertowego i kameralnego
b/ przygotowanie do egzaminów wstępnych na wyższe uczelnie muzyczne
c/ przygotowanie do przesluchań do orkiestr, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki orkiestr niemieckich (orkiestrówki)
d/ poprawa aparatu wykonawczego
e/ tworzenie zespołów kameralnych i wspólne muzykowanie
f/ pogłębianie ducha integracji europejskiej

JĘZYKI WYKLADOWE:
Prof. Adam Kostecki: polski, niemiecki, rosyjski, angielski.
Prof. Ulf Tischbirek: niemiecki, angielski.

ZAKWATEROWANIE / UTRZYMANIE:
Uczestnicy będą umieszczeni w hotelu zamkowym (pokoje 2 i 3 osobowe).
Posiłki będą jedzone w hotelu. Istnieje możliwość noclegu w pokojach jednoosobowych (za dopłatą).
Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry