Przejdź do głównej treści

VII International Lutosławski Youth Orchestra – Szczecin, 26–30 VIII 2019

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie już po raz kolejny organizuje międzynarodowe warsztaty orkiestrowe International Lutosławski Youth Orchestra dla młodych muzyków. Warsztaty odbędą się w Filharmonii w dniach 26–30 sierpnia 2019 roku.

International Lutosławski Youth Orchestra to wyjątkowy muzyczny projekt, który zainicjował swoją działalność w 2013 roku, w ramach obchodów setnej rocznicy urodzin Witolda Lutosławskiego. Co roku Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zaprasza do swojej siedziby młodych muzyków z Polski i innych państw europejskich, by pod okiem cenionych instrumentalistów i pedagogów, poznawali twórczość patrona orkiestry. Zwieńczeniem tygodniowej pracy uczestników projektu jest koncert finałowy w złotej sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie.

Organizatorzy zapraszają do udziału w projekcie uczniów, studentów i absolwentów szkół i uczelni muzycznych z całej Europy w wieku 18–30 lat. Rekrutacja trwać będzie do 19 lipca 2019 roku.

Podczas pięciodniowych warsztatów każda z sekcji instrumentów będzie miała okazje pracować pod okiem uznanych pedagogów i muzyków. W programie tegorocznego koncertu finałowego znalazły się: Wariacje na temat Paganiniego Witolda Lutosławskiego oraz VII Symfonia C-dur („Leningradzka”) Dymitra Szostakowicza.

Po raz kolejny orkiestrę ILYO poprowadzi Rune Bergmann – Dyrektor Artystyczny i I Dyrygent Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Orkiestrze towarzyszyć będzie także pianista Jan Wachowski.

Szczegółowe informacje o projekcie: www.ilyo.filharmonia.szczecin.pl 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: polmic@polmic.pl

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry