Przejdź do głównej treści

2008-12-14


| 14.12.2008

Śląskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza melomanów w niedzielę, 14 grudnia 2008 roku o godzinie 12.00 do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu na ostatni koncert cyklu "Nie dla Elizy" w wykonaniu Kwartetu AKADEMOS.

Niedzielny koncert zakończy blisko półtoraroczny cykl, w trakcie którego zespół zaprezentował publiczności wszystkie 16 kwartetów smyczkowych Ludwiga van Beethovena w zestawieniu z arcydziełami XX wieku i utworami inspirowanymi twórczością mistrza z Bonn. Na niedzielnym koncercie zostanie wykonane ostatnie dzieło Ludwika van Beethovena - Kwartet smyczkowy F-dur op. 135 w zestawieniu z utworem zatytułowanym Witraże młodego białoruskiego kompozytora Konstantyna Jaskowa. Prawykonanie tego dzieła to równocześnie ostatni akord kończącego się właśnie VII Festiwalu Muzyki Nowej.

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry