Przejdź do głównej treści

2011-04-01


| 01.04.2011

Dnia 1 kwietnia 2011 roku w Filharmonii Łódzkiej wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Unii Europejskiej (European Union Youth Orchestra). Muzycy EUYO koncertowali w Łodzi w sierpniu ubiegłego roku z ogromnym sukcesem. Tym razem spędzą w Łodzi aż dwa tygodnie i dadzą dwa koncerty. Program koncertu kameralnego, który zagrają w ms2 w Manufakturze, to ukłon wobec łódzkich melomanów: usłyszymy m.in. utwory urodzonych w Łodzi Aleksandra Tansmana i Grażyny Bacewicz. Wieczorem o godz. 19.00 w Sali Filharmonii orkiestra pod batutą Clausa Petera Flora wykona natomiast kompozycje R. Wagnera i F. Liszta.

EUYO to zespół, w którym grają muzycy w wieku od 14 do 24 lat, reprezentujący 27 krajów Unii Europejskiej. Szefem orkiestry jest Vladimir Ashkenazy, pianista-wirtuoz, kameralista i dyrygent. EUYO koncertuje na całym świecie, promując ideały europejskiej wspólnoty.

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry