Przejdź do głównej treści

2011-04-30


| 30.04.2011

Dnia 30 kwietnia 2011 roku o godz. 19.30 w kościele św. Anny w Krakowie podczas uroczystej Mszy Świętej Zespół Opery Krakowskiej w hołdzie papieżowi Janowi Pawłowi II wykona Mszę Koronacyjną W. A. Mozarta. Zespół Opery uczci w ten sposób fakt beatyfikacji papieża Jana Pawła II.

Kościół św. Anny w Krakowie był jednym z najbardziej ukochanych kościołów naszego papieża w czasie, gdy był Metropolitą Krakowskim. Wykonywany utwór wpisuje się w charakter i rangę wydarzenia. Mszę Świętą odprawi ks. infułat Jerzy Bryła – duszpasterz krakowskich środowisk twórczych. W odczuciu Zespołu Opery będzie to godne przygotowanie do udziału w uroczystościach beatyfikacyjnych, które odbędą się 1 maja w Watykanie. Wydarzenie odbędzie się pod Honorowym Patronatem Arcybiskupa Krakowskiego Stanisława Kardynała Dziwisza, Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy oraz Przewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego Kazimierza Barczyka. Wystąpią: Katarzyna Oleś-Blacha – sopran, Agnieszka Cząstka – mezzosopran, Adam Zdunikowski – tenor, Bartosz Urbanowicz – bas, Orkiestra i Chór oraz Chór Dziecięcy Opery Krakowskiej pod batutą Tomasz Tokarczyka.

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry