Przejdź do głównej treści

2015-11-25


| 25.11.2015

25 listopada 2015 roku o godz. 19.30 w sali koncertowej Filharmonii Krakowskiej odbędzie się koncert specjalny W tonacji Witkacego, podczas którego zabrzmi muzyka autorstwa Jerzego Chruścińskiego ze spetakli Stanisława Ignacego Witkiewicza, realizowanych w teatrze w Zakopanem.

W roku 2015 przypadają dwa niezwykle ważne jubileusze: 100. rocznica śmierci Stanisława Witkiewicza (1851-1915) oraz 130. rocznica urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza (1885-1939). Rocznice te stanowią doskonałą okazję do oddania hołdu tym znakomitym twórcom polskiej kultury. Z tej okazji okazji artyści Filharmonii Krakowskiej wraz z twórcami Teatru im. Stanisława Ignacego Witkacego w Zakopanem przygotowali wspólny koncert.

Podczas wieczoru zabrzmią sztandarowe kompozycje Jerzego Chruścińskiego: Finał ze spektaklu Sonata B St I. Witkiewicza, Błogosławieni do wiersza J. Kasprowicza, Finał ze spektaklu Wariat i Zakonnica St. I. Witkiewicza, Dezyderata do tekstu M. Ehrmanna oraz Suita Jubileuszowa "Durent", napisana specjalnei na 30-lecie Teatru Witkacego. Na filharmonicznej estradzie pojawi się Orkiestra i Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej pod batutą Joanny Natalii Ślusarczyk, Max Klezmer Band, wokalistka Łucja Czarnecka, aktorzy z Teatru Witkacego oraz sam Jerzy Chruściński przy fortepianie.



Jerzy Chruściński to absolwent Wydziału Teorii, Kompozycji, Dyrygentury Akademii Muzycznej w Katowicach. Związany z Teatrem Witkacego od początku jego istnienia jako kierownik muzyczny i twórca muzyki do większości przedstawień. Jako współtwórca spektakli niejednokrotnie bierze w nich czynny udział jako aktor. Komponował również dla Teatru Dramatycznego w Legnicy, Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze, Teatru im. Szaniawskiego w Wałbrzychu, Białostockiego Teatru Lalek i Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku, Teatru Nowego w Zabrzu i Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu i Teatru Ludowego w Krakowie. Teatralna twórczość Jerzego Chruścińskiego została wydana na 8 kasetach i 14 płytach CD. Jest także autorem muzyki do telewizyjnego filmu Cudownie ocalony. Od sezonu 2000/2001 pełni funkcję zastępcy dyrektora do spraw administracji w Teatrze Witkacego.
Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry