Narodowy Instytut Muzyki i Tańca od lat dociera z koncertami muzyki klasycznej do mieszkańców małych polskich miast, miasteczek i wsi. W ramach projektu "Z klasyką przez Polskę" skrzypek Jakub Jakowicz i pianista Łukasz Chrzęszczyk wyruszą w trasę koncertową do województwa lubelskiego. W dniach 27-29 marca 2025 roku wystąpią w Ośrodku Kultury Samorządowej w Żółkiewce, Dworze Sztuki w Siennicy Różanej i w Gminnym Domu Kultury w Markuszowie.
Dzięki temu publiczność z tych mniejszych ośrodków zyska wyjątkową możliwość posłuchania na żywo znanych artystów i największych arcydzieł muzyki kameralnej.
Wykładowcy Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina wykonają Mazurka Artura Malawskiego, Fantazję na tematy z opery "Faust" Gounoda op. 20 Henryka Wieniawskiego, Małą fantazję Henryka Mikołaja Góreckiego, Taniec z baletu Harnasie Karola Szymanowskiego w opracowaniu P. Kochańskiego oraz Sonatę A-dur op. 100 Johannesa Brahmsa.
Szczegóły: https://nimit.pl/wydarzenia/
Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail:
tel: +48 785 370 000
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.