Skip to main content

Krzysztof Penderecki: Europa w hołdzie Mistrzowi

„Krzysztof Penderecki: Europa w hołdzie Mistrzowi” to cykl dwóch koncertów organizowanych w 2021 roku przez Związek Kompozytorów Polskich we współpracy z partnerami zagranicznymi z Litwy i Irlandii w ramach programu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Promocja kultury polskiej za granicą".

Zaplanowanym cyklem koncertów pragniemy upamiętnić zmarłego 29 marca 2020 roku światowej sławy kompozytora, dyrygenta i pedagoga, wieloletniego Członka Honorowego i Prezesa Honorowego Związku Kompozytorów Polskich. W programie każdego koncertu znajdą się kompozycje Krzysztofa Pendereckiego oraz korespondujące z nimi utwory innych kompozytorów współczesnych z Polski i krajów partnerskich. Usłyszymy kompozycje rówieśników i uczniów Maestro, a także laureatów konkursów kompozytorskich jego imienia, m.in. Marka Stachowskiego, Macieja Bałenkowskiego, Wojciecha Kostrzewy, Andrzeja Ojczenasza czy Pawła Sieka.

Lokalne zespoły kameralne zaprezentują ten repertuar międzynarodowej publiczności. Orkiestra Kameralna im. św. Krzysztofa Miasta Stołecznego Wilna pod batutą Modestasa Barkauskasa wystąpi 15 lipca o godz. 19.00 w Kościele św. Katarzyny w Wilnie, natomiast Hard Rain Solists Ensemble pod kierownictwem artystycznym Grega Caffreya zagra 10 października o godz. 12.00 w Hugh Lane Gallery w Dublinie w ramach serii koncertów The Sundays @ Noon. Oba wydarzenia będą transmitowane na żywo w serwisie YouTube, gdzie można je będzie także obejrzeć w późniejszym terminie.

Więcej szczegółowych informacji już wkrótce na stronie oraz Facebooku Polskiego Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media© All rights reserved. POLMIC
Do góry