polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
„Z Sewilli i ogrodów Aranjuez”
20 stycznia 2018, Warszawa
„Byłem tu, Fryderyk”
24 stycznia 1018, Warszawa
XI Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego
29 stycznia - 10 lutego 2018 , Warszawa
XV Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego
31 stycznia 2018 roku
Henryk Mikołaj Górecki III Symfonia „Symfonia Pieśni Żałosnych”
Premiera płyty
Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Smyczkowych
27-28 marca 2018, Bydgoszcz
„Sinfonia Varsovia Kameralnie” – nowy cykl koncertów w siedzibie Orkiestry
3 stycznia - 5 grudnia 2018, Warszawa
Arte dei Suonatori Masterclasses
12–18 lutego 2018, Radziejowice

newsy ze świata

„Tristan i Izolda” Wagnera w reżyserii Trelińskiego na scenie Metropolitan Opera

w26 września 2016 roku odbyła się inauguracja nowego sezonu 2016/2017 w prestiżowej nowojorskiej Metropolitan Opera, podczas której wystawiono Tristana i Izoldę Richarda Wagnera w reżyserii dyrektora artystycznego Opery Narodowej w Warszawie Mariusza Trelińskiego.

Mariusz Treliński został pierwszym od 1917 roku polskim reżyserem, którego spektakl zainaugurował sezon legendarnego teatru. W przedstawieniu, które otwierało jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych Nowego Jorku, wzięły udział największe nazwiska muzyczne naszych czasów: w głównej roli wystąpiła Szwedka Nina Stemme, czołowy dziś sopran dramatyczny na świecie, a całością zadyrygował Simon Rattle.

Spektakl, którego współautorem jest słowacki scenograf Boris Kudlička, jest koprodukcją Amerykanów, Opery Narodowej w Warszawie, Festiwalu w Baden-Baden i chińskiego National Center for Performing Arts w Pekinie, gdzie spektakl zostanie pokazany w przyszłym roku.

Nowojorska premier a spektaklu Mariusza Trelińskiego została owacyjnie przyjęta przez publiczność i zakończyła się kilkuminutowymi owacjami na stojąco. Spektakl obejrzeli nie tylko widzowie Metropolitan – bezpośrednią transmisję z premiery nowojorczycy mogli zobaczyć na Times Square.

Wagę i powodzenie wydarzenia podkreślał w przemówieniu na uroczystej gali dyrektor generalny Metropolitan Opera, Peter Gelb: "Dzisiejsze przedstawienie było niezwykle poruszające i przysłuży się znacznie bardziej społeczeństwu niż odbywająca się w tym samym czasie debata Hillary Clinton - Donald Trump. Takie otwarcie jubileuszowego sezonu pozwala przypuszczać, że będzie to jeden z najlepszych sezonów w historii".

Więcej informacji – na stronie: http://teatrwielki.pl