Polmic - FB

aktualności

Zielona Góra | 50 lat pracy artystycznej Czesława Grabowskiego

FZ

Koncert z okazji 50 lat pracy artystycznej Dyrektora Filharmonii Zielonogórskiej – Czesława Grabowskiego – odbędzie się 14 czerwca 2019 roku o godz. 19.00.

Koncert jubileuszowy, który odbędzie się w ramach Święta Województwa Lubuskiego, w sposób symboliczny nawiązuje do działalności zasłużonego polskiego dyrygenta, kompozytora oraz pedagoga – profesora klasy dyrygentury w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Do wykonania Koncertu potrójnego C-dur Ludwika van Beethovena na skrzypce, wiolonczelę i fortepian Maestro zaprosił troje wybitnych polskich solistów, z którymi współpracuje od lat w ramach wielu przedsięwzięć artystycznych realizowanych na swojej drodze artystycznej. Muzyka Beethovena to również wybór symboliczny nawiązujący do ponadgranicznej idei jedności, której przez szereg lat Filharmonia Zielonogórska daje wyraz w ramach Międzynarodowych Festiwali Dni Muzyki nad Odrą.

Podczas koncertu Maestro Czesław Grabowski wykona również własne kompozycje, prezentując swoje indywidualne, osobiste stanowisko wobec estetyki muzyki współczesnej. W Filharmonii Zielonogórskiej prezentacje utworów Dyrektora są wydarzeniami wyjątkowymi i nie mają miejsca w każdym sezonie artystycznym. Podczas tego koncertu w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej zabrzmi Intrada.

Sławomir Kozłowski

Informacja o biletach – na stroniehttp://filharmoniazg.pl/events/50-lat-pracy-artystycznej-czeslawa-grabowskiego/