Polmic - FB

aktualności

Katowice | Misterium Mortis et Lumen

SilesiaPrawykonanie utworu Ut Mater Dei Ultimum Orationis Kamila Gojowego odbędzie się 3 listopada 2019 o godz. 17.00 w kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Katowicach podczas koncertu Misterium Mortis et Lumen / Tajemnica śmierci i światła.

W tradycji chrześcijańskiej pierwsze dni listopada poświęcone są refleksji nad przemijaniem i świętością. Jednym z wydarzeń organizowanych przez Instytut Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia”, które wpisuje się w krąg rozważań muzycznych, będzie prawykonanie Ut Mater Dei Ultimum Orationis autorstwa studenta dyrygentury chóralnej katowickiej Akademii Muzycznej, Kamila Gojowego. W prawykonaniu wezmą udział: Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska – sopran, Monika Nowak – sopran, Karol Bulanda – tenor, Martyna Kaintoch – skrzypce, Szymon Poniszowski – altówka, Ewa Kopacz – wiolonczela, Krzysztof Dudzik – dyrygent. Wprowadzenie do koncertu wygłosi ks. Andrzej Nowicki.

Kamil Gojowy to animator śląskiego życia muzycznego: jest dyrygentem Chóru Kameralnego „Apertum Cor” Parafii Matki Bożej Różańcowej w Katowicach-Zadolu oraz instruktorem Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W 2017 skomponował, przygotował i poprowadził Kantatę na 175-lecie istnienia Zgromadzenia Sióstr Świętej Elżbiety. Jako kompozytor i dyrygent ściśle współpracuje z Warsztatami Muzyki Liturgicznej „Muzyka Duszy” w Gdańsku. W dorobku ma cztery płyty ze swoim udziałem oraz jedną z autorskimi aranżacjami polskich pieśni patriotycznych. Jest laureatem plebiscytu „Unikalni” w 2015 oraz organizatorem artystycznym festiwalu EKOSONG.

Więcej infomacji na stroniehttps://www.silesia.art.pl/