Polmic - FB

aktualności

5. Międzynarodowy Konkurs dla Młodych Kompozytorów im. Krzysztofa Pendereckiego

Konkurs PendereckiegoZwiązek Kompozytorów Polskich Oddział w Krakowie ogłasza 5. Międzynarodowy Konkurs dla Młodych Kompozytorów im. Krzysztofa Pendereckiego. Termin nadsyłania partytur upływa 15 marca 2022 roku.

W Konkursie mogą brać udział kompozytorzy wszystkich narodowości, którzy w dniu jego zamknięcia nie przekroczyli 35 lat.

Przedmiotem konkursu jest utwór na orkiestrę smyczkową (6,5,4,3,1) o czasie trwania od 9 do 14 minut.

Jury Konkursu w składzie: Marcel Chyrzyński (przewodniczący), Zbigniew Bargielski, Ivan Buffa (Słowacja), Wojciech Widłak i Jerzy Dybał – przyzna jedną Nagrodę Główną w wysokości 1000 USD (brutto). Ponadto kompozycja, która otrzyma Nagrodę Główną, zostanie prawykonana w kwietniu 2022 roku na koncercie w ramach 34. Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów.

Partyturę w formacie PDF, opatrzoną godłem oraz tytułem, z wyszczególnionym czasem trwania, kartę zgłoszenia, krótki biogram, notę o utworze i zdjęcie (w formacie jpg), należy nadesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Jeden uczestnik może zgłosić co najwyżej dwie kompozycje. Zgłoszony utwór nie może być wcześniej wykonany, wydany w żadnej formie ani nagrodzony w żadnym konkursie.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia na stronie: http://festiwal.zkp.krakow.pl/konkurs/