polmic logo 2009 250

newsletter
FB 50
„Byłem tu, Fryderyk”
24 stycznia 1018, Warszawa
XI Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego
29 stycznia - 10 lutego 2018 , Warszawa
XV Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego
31 stycznia 2018 roku
Henryk Mikołaj Górecki III Symfonia „Symfonia Pieśni Żałosnych”
Premiera płyty
Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Smyczkowych
27-28 marca 2018, Bydgoszcz
„Sinfonia Varsovia Kameralnie” – nowy cykl koncertów w siedzibie Orkiestry
3 stycznia - 5 grudnia 2018, Warszawa
Arte dei Suonatori Masterclasses
12–18 lutego 2018, Radziejowice

zespół (B)

A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T V W Z Ł

Barock Quartet


Kontakt: Magdalena Świątkowska-Szczęch

tel. (+48) (0) 608 516 875

fax

tel./fax

e-mail: magda@barockquartet.com

www: www.barockquartet.com


  • Wojciech Kołaczyk - skrzypce
  • Dariusz Groblewski - skrzypce
  • Zbigniew Szczęch - altówka
  • Michał Litwa - wiolonczela
Muzycy zespołu smyczkowego Barock Quartet koncertują wspólnie od ponad 10 lat. Przez ten czas koncertowali w Polsce i Europie w wielu prestiżowych salach koncertowych - w Muzeum Ermitaż w St. Petersburgu, w Filharmoniach Narodowych w Wilnie oraz w Warszawie, w Teatrze Strindberga w Sztokholmie, w Kościele w Skale w Helsinkach, w Lyon, a także w Hamburgu, Moskwie, Edynburgu, Londynie, Barcelonie oraz innych miastach europejskich. Muzycy uczestniczyli w wielu ważnych i liczących się festiwalach muzycznych - mieli zaszczyt reprezentować Polskę podczas Międzynarodowych Targów Muzycznych MUSICORA w Paryżu (2004).
Ponadto uczestniczyli m.in. w: Carlscrona Chamber Music Festival, Malar International Music Festival (Szwecja), Christopher Summer Festival w Wilnie, Gdańskim Festiwalu Muzycznym, Festiwalu „Muzyka w zabytkowych kościołach i wnętrzach Księstwa Nyskiego”, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich „Probaltica”, Międzynarodowym Festiwalu „Toruń - Muzyka i Architektura”, Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Kostrzynie n. Odrą „Kostrinella” oraz występowali w: Filharmonii Narodowej w Wilnie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Zamku Królewskim w Warszawie, Teatrze Wielkim w Poznaniu, Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej i innych.
Wielokrotnie brali udział w koncertach organizowanych przez instytuty kultury polskiej, konsulaty i ambasady RP. Nagrali wspólnie wiele płyt. Brali również udział w nagraniach jako muzycy sesyjni. W 2006 roku muzycy uhonorowani zostali nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego „za wzbogacanie dziedzictwa kulturalnego województwa”.
Barock Quartet jest gospodarzem i współorganizatorem Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka u Źródeł” w Bydgoszczy.