Polmic - FB

orkiestra ()

{ A B C E F G H I K L Ł M N O P R S T W

Crushed Sounds Big Band


Porąbka Uszewska

tel. +48 605 268 926

e-mail: kontakt@muzykalni.org

www: www.csbigband.pl


Orkiestra Crushed Sounds Big Band powstała w listopadzie 2015 roku w Porąbce Uszewskiej. W zespole gra ponad 40 uczniów i absolwentów szkół muzycznych – pasjonatów muzyki filmowej i rozrywkowej, a jej założycielem i dyrygentem jest Dariusz Swoszowski. Zadebiutowała oficjalnie pod nazwą Crushed Sounds Big Band 30 kwietnia 2016 roku podczas I Koncertu Muzyki Filmowej w Porąbce Uszewskiej, a od października 2017 roku działa w ramach Stowarzyszenia Muzykalni.

Orkiestra uczestniczy w różnych inicjatywach artystycznych w Polsce i za granicą. Głównym tematem jej występów jest muzyka filmowa, którą prezentowała m.in. w Porąbce Uszewskiej, Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku, muzeum Zamek w Dębnie, Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, czy też w Europejskim Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

W 2019 roku orkiestra zakwalifikowała do międzynarodowego programu Disney Performing Arts OnStage, biorąc udział w Koncercie Muzyki Filmowej w Videopolis Theatre w Disneyland Paris.

Ważne miejsce w działalności artystycznej orkiestry stanowią również koncerty patriotyczne prezentowane m.in. w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie oraz dla francuskiej Polonii w Aulnay sois Bois.

Repertuar orkiestry obejmuje ponadto utwory muzyki klasycznej, sakralnej, a także rozrywkowej.

aktualizacja: 2021 (wa)