Polmic - FB

kalendarium kursów (V)

9 A B C E I K L Ł M N O P S V W X Y Z

V Międzynarodowy Festiwal „Noc Chórów" - Ruda Śląska, 25 V 2024


NocChorow 24Patronat medialny nad projektem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Stowarzyszenie Artifices Artificibus, Śląski Związek Chórów i Orkiestr oraz Fundacja Chórtownia zapraszają chóry oraz zespoły wokalne do wzięcia udziału w Międzynarodowym Festiwalu V Noc Chórów, który odbędzie się 25 maja 2024 roku w Rudzie Śląskiej. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 17 marca 2024 roku.

Międzynarodowy Festiwal Noc Chórów w Rudzie Śląskiej jest wydarzeniem o charakterze artystyczno-edukacyjno-społecznym. Jego celem jest nie rywalizacja, lecz prezentowanie wartościowej muzyki szerokiemu kręgu odbiorców. Wszystkie, trwające po 20 minut koncerty, odbywają się w nietypowych dla projektów muzycznych przestrzeniach. Są to m.in. odrestaurowany XIX-wieczny Dworzec PKP (Stacja Biblioteka), Wieża Wodna, budynek dawnego Domu Towarowego „Kaufhaus”, śląski Einfart, Kino Patria czy ogród miejskiego przedszkola. Publiczność przechadzając się pomiędzy miejscami koncertowymi ma możliwość wysłuchania licznych zespołów, doświadczając mnogości stylów muzycznych.

Chóry i zespoły wokalne będą prezentować się w ramach następujących kategorii:

  • muzyka dawna
  • muzyka klasyczna (między XVI a XX wiekiem)
  • muzyka współczesna
  • muzyka ludowa
  • muzyka sakralna
  • jazz - pop

Osobną kategorię stanowią chóry dziecięce.

Ponadto planowane są warsztaty chóralne, flashmoby, wspólne wykonanie Piosenki Nocy Chórów autorstwa Kamila Gojowego podczas „Rozśpiewanego Rynku”. Tegoroczna edycja zakończy się warsztatami pieśni i tańców śląskich oraz ludową potańcówką.

Partnerem Głównym Festiwalu jest Miasto Ruda Śląska.

Internacjonalizacja Festiwalu została wsparta przez projekt IGNITE prowadzony przez European Choral Asociation.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie Formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie internetowej www.nocchorow.pl, gdzie również można zapoznać się z regulaminem.


Kontakt:

Kamil Gojowy - Dyrektor Organizacyjny

tel. + 48 537 226 395

dr Krzysztof Dudzik - Dyrektor Artystyczny

tel. + 48 603995772

e-mail: noc.chorow@gmail.com

 

Uwaga: Podane są tu wybrane, podstawowe informacje, mające dać Państwu w każdym przypadku ogólny obraz wydarzenia - nie są one wystarczające do zgłoszenia udziału. Każdy chętny może zwracać się bezpośrednio do organizatorów.