39 Międzynarodowy Festiwal „Wratislavia Cantans” 2004
P R O G R A M
10 września (piątek) Wrocław
- Wieża Ratusza - godz. 12.00
Brass Ensemble, Wilhelm Krzystek - kier. art.
G. Pstrokońska -Nawratil - Wratislaviae Cantanti – Alleluja (hejnał festiwalowy)
- Ratusz - godz. 12.15
Wernisaż wystawy: Rafał Olbiński - plakaty i obrazy
- Katedra Polsko-Katolicka Św. Marii Magdaleny - godz. 18.30
Chór Polskiego Radia w Krakowie, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, James Oxley - tenor, Wojciech Drabowicz - baryton, Gabriel Chmura – dyrygent
F. Mendelssohn - Eliasz Op.70
- Sala Filharmonii Wrocławskiej - godz. 20.30
Joseph Calleja – tenor, Michael Laus – fortepian
Arie operowe
Brzeg Dolny
- Centrum Kultury - godz. 19.00
Ensemble Amarcord, Wolfram Lattke i Dietrich Barth - tenory, Frank Ozimek - baryton, Daniel Knauft i Holger Krause – basy
O. di Lasso, J. des Pres, F. Poulenc, K. Penderecki
Bolesławiec
- Kino-Teatr "Forum" - godz. 18.00
Leipziger Synagogalchor, Ulrike Helzel - alt, Egbert Junghans - baryton, Clemens Posselt - fortepian, Helmut Klotz - tenor i dyrygent
Muzyka synagogalna i folklor żydowski
11 września (sobota)
Wrocław
- Muzeum Architektury - godz. 16.00
Ensemble Amarcord, Wolfram Lattke i Dietrich Barth - tenory, Frank Ozimek - baryton, Daniel Knauft i Holger Krause – basy
O. di Lasso, J. des Pres, F. Poulenc, K. Penderecki
- Katedra Polsko-Katolicka Św. Marii Magdaleny - godz. 18.30 - W. Lutosławski - Nadzwyczajny koncert monograficzny
Orkiestra Filharmonii Wrocławskiej, James Oxley - tenor Leon Botstein – dyrygent
Witold Lutosławski I Symfonia, Paroles tissées na tenor i orkiestrę kameralną, III Symfonia
- Synagoga "Pod Białym Bocianem" - godz. 20.30
Leipziger Synagogalchor, Ulrike Helzel - alt, Egbert Junghans - baryton, Clemens Posselt - fortepian, Helmut Klotz - tenor i dyrygent
Muzyka synagogalna i folklor żydowski
Kliczków
- Zamek Kliczków - godz. 14.00
Rondellus, Robert Staak - kier. art.
Muzyka średniowieczna ku czci Marii Panny
Brzeg Opolski
- Zamek Piastów Śląskich - godz. 17.00
Leipziger Synagogalchor, Ulrike Helzel - alt, Egbert Junghans - baryton, Clemens Posselt - fortepian, Helmut Klotz - tenor i dyrygent
Muzyka synagogalna i folklor żydowski
Wołów
- Kościół Św. Wawrzyńca - godz. 19.00
Rondellus, Robert Staak - kier. art.
Muzyka średniowieczna ku czci Marii Panny
Oława
- Kościół Św. Piotra i Św. Pawła - godz. 20.00
Ensemble Amarcord, Wolfram Lattke i Dietrich Barth - tenory, Frank Ozimek - baryton, Daniel Knauft i Holger Krause – basy
O. di Lasso, J. des Pres, F. Poulenc, K. Penderecki
12 września (niedziela)
Wrocław
- Aula Leopoldina - godz. 18.30
La Tempesta, Olga Pasiecznik - sopran, Paweł Książkiewicz - flet, Ute Hartwich - trąbka, Jakub Burzyński – dyrygent
J. S. Bach - kantaty, G. Ph. Telemann - koncerty
- Muzeum Architektury - godz. 20.30
Rondellus, Robert Staak - kier. art.
Muzyka średniowieczna ku czci Marii Panny
Lubiąż
- Sala Książęca Opactwa w Lubiążu - godz. 14.00
Musica Aeterna, Kamila Zajićkova - sopran, Artur Stefanowicz - kontratenor, Martina Bernaškova - flet, Peter Zajićek - kier. art.
F. Durante, A. Scarlatti, J. D. Zelenka, G. J. Werner
Milicz
- Kościół Św. Andrzeja Boboli - godz. 16.00
Rondellus, Robert Staak - kier. art.
Muzyka średniowieczna ku czci Marii Panny
Ząbkowice
- Kościół Św. Anny - godz. 16.00
Prague Philharmonic Choir, Jaroslav Brych – dyrygent
J. Handl-Gallus, J. Nucius, A. Dvorak
Lubin
- Centrum Kultury Muza - godz. 17.00
Leipziger Synagogalchor, Ulrike Helzel - alt, Egbert Junghans - baryton, Clemens Posselt - fortepian, Helmut Klotz - tenor i dyrygent
Muzyka synagogalna i folklor żydowski
Szczawno Zdrój
- Teatr Zdrojowy - godz. 20.00
Prague Philharmonic Choir, Jaroslav Brych – dyrygent
J. Handl-Gallus, J. Nucius, A. Dvorak
13 września (poniedziałek)
Wrocław
- Katedra Polsko-Katolicka Św. Marii Magdaleny - godz. 18.30B
Prague Philharmonic Choir, Prague Symphony Orchestra, Rastislav Stúr – dyrygent
A. Dvorak, L. Janacek
Lwówek Śląski
- Kościół NMP - godz.17.00
Capella Savaria, Maria Zadori – sopran
P. Eszterházy - Harmonia caelestis, A. Vivaldi – Psalmy
Jelenia Góra
- Kościół Garnizonowy - godz. 19.00
Musica Aeterna, Kamila Zajićkova - sopran, Artur Stefanowicz - kontratenor, Martina Bernaškova - flet, Peter Zajićek - kier. art.
F. Durante, A. Scarlatti, J. D. Zelenka, G. J. Werner
Bolesławiec
- Kościół NMP - godz. 19.30
Capella Savaria, Maria Zadori – sopran
P. Eszterházy - Harmonia caelestis, A. Vivaldi – Psalmy
14 września (wtorek)
Wrocław
- Kościół Ewangelicki - godz. 17.00
Koncert Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej
Przemysław Stanisławski – dyrygent
G.F. Händel - Susanna
- Kościół Uniwersytecki - godz. 19.30
Capella Savaria, Maria Zadori – sopran
P. Eszterházy - Harmonia caelestis, A. Vivaldi – Psalmy
15 września (środa)
Wrocław
- Bazylika Św. Elżbiety - godz. 12:00
Latvia State Choir, Maris Sirmais – dyrygent
D. Bortnianski - Koncerty wokalne, J. Rheinberger - Msza Es-dur, Łotewska muzyka ludowa
- Katedra Polsko-Katolicka Św. Marii Magdaleny - godz. 18.30
Sinfonia Varsovia, Chór Filharmonii Narodowej w Warszawie, Christiane Oelze - sopran, Jadwiga Rappé – alt, Jerzy Semkow – dyrygent
Gustav Mahler - II Symfonia c-moll
- Bazylika Św. Elżbiety - godz. 20.30
Latvia State Choir, Maris Sirmais – dyrygent
D. Bortnianski - Koncerty wokalne, J. Rheinberger - Msza Es-dur, Łotewska muzyka ludowa
16 września (czwartek)
Wrocław
- Katedra Polsko-Katolicka Św. Marii Magdaleny - godz. 18.30
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Wrocławskiej, Alessandra Franceschi - mezzosopran, Mariusz Smolij – dyrygent
F. Liszt - St. Stanisław – Oratorium (prawykonanie europejskie)
- Oratorium Marianum - godz. 20.30
Christiane Oelze - sopran, Eric Schneider – fortepian
Wieczór pieśni do słów Heinego, Eichendorffa, Rilkego i Brechta (F. Liszt, F. Mendelssohn, A. Schönberg, K. Weill, R. Schumann, J. Brahms, H. Wolf)
Ząbkowice
- Kościół Św. Anny - godz. 17.00
Latvia State Choir, Maris Sirmais – dyrygent
D. Bortnianski - Koncerty wokalne, J. Rheinberger - Msza Es-dur, Łotewska muzyka ludowa
Lubomierz
- Kościół Św. Maternusa - godz. 17.00
Jauna Muzika Choir, Vaclovas Augustinas – dyrygent
G. Svilainis, A. Pärt, E. Rautavaara, R. Serkshyte
Świdnica
- Katedra Św. Stanisława i Św. Wacława - godz. 20.00
Latvia State Choir, Maris Sirmais – dyrygent
D. Bortnianski - Koncerty wokalne, J. Rheinberger - Msza Es-dur, Łotewska muzyka ludowa
Jelenia Góra
- Kościół Św. Jana Chrzciciela - godz. 20.00
Jauna Muzika Choir, Vaclovas Augustinas – dyrygent
G. Svilainis, A. Pärt, E. Rautavaara, R. Serkshyte
17 września (piątek)
Wrocław
- Katedra Polsko-Katolicka Św. Marii Magdaleny - godz. 18.30
Sinfonia Varsovia, Chór Filharmonii Narodowej w Warszawie, Ewa Wolak - alt, Jerzy Semkow – dyrygent
G. Mahler - III Symfonia d-moll
- Bazylika Św. Elżbiety - godz. 21.00
Jauna Muzika Choir, Vaclovas Augustinas – dyrygent
G. Svilainis, A. Pärt, E. Rautavaara, R. Serkshyte
Polkowice
- Kościół Św. Barbary - godz. 18:00
Latvia State Choir, Maris Sirmais – dyrygent
D. Bortnianski - Koncerty wokalne, J. Rheinberger - Msza Es-dur, Łotewska muzyka ludowa
Oleśnica
- Bazylika Św. Jana - godz. 20.00
Carmina Slovenica, Karmina Silec – dyrygent
Muzyka narodowa krajów bałkańskich
Głogów
- Piwnica Ratusza - godz. 20.00
Cleio Mytlinaeou - sopran, Kyros Partsalidis – baryton
Muzyka cypryjska od starożytności po współczesność
18 września (sobota)
Wrocław
- Katedra Polsko-Katolicka Św. Marii Magdaleny - godz. 18.30
Taipei Philharmonic Orchestra, Tien-Chi Lin – dyrygent
L. van Beethoven - VII Symfonia A-dur
- Muzeum Architektury - godz. 20.30
New London Consort, Philip Pickett - kier. art.
Songs of Angels
Świdnica
- Kościół Pokoju - godz. 14.00
Carmina Slovenica, Karmina Silec – dyrygent
Muzyka narodowa krajów bałkańskich
Głogów
- Kolegiata NMP - godz. 20.00
Carmina Slovenica, Karmina Silec – dyrygent
Muzyka narodowa krajów bałkańskich
Szczawno Zdrój
- Teatr Zdrojowy - godz. 20.00
Cleio Mytlinaeou - sopran, Kyros Partsalidis – baryton
Muzyka cypryjska od starożytności po współczesność
Powrót
|