VI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej "Kolory Polski"
25 czerwca - 27 sierpnia 2005
P R O G R A M
-
25 czerwca 2005 r. (sobota), godz. 17.00
Warta, klasztor OO. Bernardynów, ul. Klasztorna 9
KONCERT I - Uroczysty koncert inauguracyjny połączony z obchodami 750-lecia miasta Warty
Orkiestra Smyczkowa Filharmonii Łódzkiej, Dyrygent: Tadeusz Wojciechowski, Katarzyna Grabiszewska (klawesyn)
w programie: Edward Grieg – Suita z czasów Holberga, Henryk Mikołaj Górecki – Koncert klawesynowy op. 40, Grażyna Bacewicz – Koncert na orkiestrę smyczkową, Wojciech Kilar – Orawa
-
2 lipca 2005 r. (sobota), godz. 17.00
Lutomiersk, klasztor Księży Salezjanów, ul. Kopernika 3
KONCERT II
Tomasz Gubański (obój), Sławomir Kamiński (organy)
w programie: m.in. muzyka filmowa Ennio Morricone, Andrzeja Kurylewicza, Wojciecha Kilara, Krzesimira Dębskiego oraz Michał Kleofas Ogiński – Polonez „Pożegnanie Ojczyzny”, Edward Legar – Marsz D-dur na organy op. 39, C. Ph. E. Bach – Sonata D-dur na organy
- 3 lipca 2005 r. (niedziela), godz. 17.00
Warta, klasztor OO. Bernardynów, ul. Klasztorna 9
KONCERT III
Ewelina Zawiślak (flet), Maja Tomaszewska (skrzypce), Ilona Kubiaczyk (organy)
w programie: utwory m.in J. S. Bacha, C. Debussy’go, J. Bauera, L. Godowskygo, P. Sarasate, J. Karai, E. Griega, E. Waldteufela, L. van Beethovena, A. Piazzolli i E. Gigout
- 9 lipca 2005 r. (sobota), godz. 17.00
Lutomiersk, klasztor Księży Salezjanów, ul. Kopernika 3
KONCERT IV
Jacek Smoczyński (róg), „Par Force Music Ensemble” - zespół instrumentów dętych blaszanych (trompes de chasse) działający przy Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich, Jan Bartłomiej Bokszczanin (organy)
- 10 lipca 2005 r. (niedziela), godz. 17.00
Nieborów – Pałac - Muzeum w Nieborowie i Arkadii - oddział Muzeum Narodowego w Warszawie
KONCERT V
„Par Force Music Ensemble” - zespół instrumentów dętych blaszanych (trompes de chasse) działający przy Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich
w programie: Dzwony Markiza De Dampierre, Hommage aux Piqueux, Le Bonsoir Breton, Le vert galant, Adieu a St. Maurice, A Cheval, La Marie Antoinette, La morde de Boeres, Pojedziemy na łów, La Marche de Cerfs, Sanctus, Le point du jour, Chant du soi
- 16 lipca 2005 r. (sobota), godz. 17.00
Oporów, Muzeum – Zamek
KONCERT VI
kwartet klarnetowy „Claribel”
w programie: Geogr Ph. Telemann – Concerto a 4 in B, Carl Bohm – Quartet in F, J. Takacs – Serenade op. 83 c, Eugenie Bozza – Trois Pieces, Mike Curtis – A Klezmer Wedding, Astor Piazzolla – La muerte del angel, Maron Y Azul, Dave Brubeck – Blue Rondo a la Turk, Angel Villoldo – El Choclo – tango i salsa, Erroll Garner – Misty, Paul Nagle/Bill Holcombe – That’s a plenty
- 23 lipca 2005 r. (sobota), godz. 22.00
Inowłódz, kościół św. Idziego
KONCERT VII
„FLAUTI DOLCI” - Marek Nachajowski (flet prosty), Paweł Iwaszkiewicz (flet prosty), Mirosław Feldgebel (klawesyn), Joanna Zawilska (viola)
w programie: M. Marais – VI suita c-moll z „Piece en trio”, G. P. Telemann – Sonata F-dur op. 2 nr 1, W. Williams – Sonata F-dur „In imitation of birds” op. 1 nr 6, M. Blavet – Sonata g-moll op. 1 nr 6, W. Corbett – Sonata d-moll op. 2 nr 6
- 31 lipca 2005 r. (niedziela), godz. 19.00
Sulejów, Opactwo Cystersów p.w. św. Tomasza, ul. Opacka 13
KONCERT VIII
Zbigniew Pilch (skrzypce), Jan Tomasz Adamus (organy)
w programie: Szczepan Tesarowicz – Quasi una partia na skrzypce solo, J. S. Bach – Koncert G-dur BWV 592, Sonata e-moll na skrzypce i basso continuo BWV 1023, „Gottes Sohn ist kommen” BWV 703, Sonata c-moll na skrzypce i basso continuo BWV 1024, Koncert C-dur BWV 595, Henryk Doebel – Sonata na skrzypce i basso continuo, Anonim – Upon La Mi Re, Arvo Pärt – Spiegel im spiegel
-
7 sierpnia 2005 r. (niedziela), godz. 19.00
Sulejów, Opactwo Cystersów p.w. św. Tomasza, ul. Opacka 13
KONCERT IX
Roman Gryń (trąbka barokowa), Sławomir Kamiński (organy)
w programie: m.in. Marc Antoine Charpentier – Preludium z „Te Deum”, J. S. Bach – Allegro z Koncertu organowego a-moll, Chorał z Kantaty 147, Michał Kleofas Ogiński – Polonez „Pożegnanie Ojczyzny”, Karol Kurpiński – Cavatin, Feliks Nowowiejski – Evocation, Andrzej Panufnik – Koncert Gotycki na trąbkę (fragm.), L. van Beethoven – Oda do radości z IX Symfonii
- 13 sierpnia 2005 r. (sobota), godz. 19.00
Tum, Archikolegiata p.w. NMP i św. Aleksego
KONCERT X
GRADUAŁ ŁĘCZYCKI - Schola Gregoriana Silasiensis
- 14 sierpnia 2005 r. (niedziela), godz. 19.00
Sieradz, klasztor Sióstr Urszulanek, ul. Dominikańska 16
KONCERT XI
Piotr Łykowski (tenor altowy), Łukasz Prajsnar (organy)
w programie m.in.: F. Mendessohn-Bartholdy – Sonata A-dur, J. S. Bach – Preludium i fuga h-moll, chorał „Jezus Chrystus, unser Heiland, der von uns Zorn Gottes wand“, M. Sawa - Sekwens
- 20 sierpnia 2005 r. (sobota), godz. 19.00
Łęczyca, klasztor OO. Bernardynów, ul. Poznańska 18 a
KONCERT XII
Monika Kolasa-Hladikova (śpiew), Leszek Werner (organy)
w programie m.in.: L. Różycki – Aria Lukrecji z opery „Beatix Centi”, A. Lucchesi – Sonata G-dur, J. G. Walther - Chorał
- 21 sierpnia 2005 r. (niedziela), godz. 19.00
Sieradz, klasztor Sióstr Urszulanek, ul. Dominikańska 16
KONCERT XIII
Krzysztof Jakowicz (skrzypce), Jakub Jakowicz (skrzypce)
w programie: A. Vivaldi – Sonata F-dur RV 68, Sonata F-dur RV 71, S. Prokofiew – Sonata C-dur op. 56, G. Bacewicz – Piosenka, Nocturn, Kujawiak, H. Wieniawski – 3 kaprysy op. 18
- 27 sierpnia 2005 r. (sobota), godz. 19.30
Tum, Archikolegiata p.w. NMP i św. Aleksego
KONCERT XIV - KONCERT FINAŁOWY FESTIWALU
OLO WALICKI – KASZËBË: Olo Walicki (bas), Mika Urbaniak (śpiew), Marysia Namysłowska (śpiew), Cezary Konrad (perkusja), Piotr Pawlak (gitara)
Powrót
|