XXVII Starosądecki Festiwal
Muzyki Dawnej
27 czerwca-3 lipca 2005
- Poniedziałek, 27 czerwca, kościół SS Klarysek p.w. św. Trójcy
-- godz. 19.30 Inauguracja Festiwalu
anonim, Stary Sącz, XIII wiek - Omnia Beneficia; anonim, Stary Sącz, XIII wiek - Benedicamus Domino; Mikołaj z Radomia, ca. 1420 - Magnificat; Guillaume de Machaut (1300-1377) - Missa Notre Dame
Jan z Jasiennej, ca. 1420, rękopis Kj2464 - Generarivoluit, Celebris dies colitur; Guillame de Machaut - Puisqu’en oubli (rondo), Quant ma Dame (rondo), De tout fleurs (ballada, Kodeks Faenza, XIV w), Dame, avous sansretollir (virelai), Ma cheriedame (ballada), Rose, lis, printemps (rondo), Honte paour (ballada, Kodeks Faenza, XIV w.); anonim, rękopis Biblioteki Raczyńskich, połowa XV w. - O nadroższy kwiatku; anonim, rękopis Biblioteki Raczyńskich, połowa XV w. - Bądź wiesioła Panno czysta; Piotr z Grudziądza, (ca 1400-1480) - Preconia etroclita; anonim, rękopis Biblioteki Krasińskich ca 1420 - CracoviaCivitas
Wykonawcy: DEKAMERON: Anna Mikołajczyk - sopran, Julita Werszko - sopran, Marta Lawrence - alt, Monika Witkowska - alt, Marzena Bajkowska - fidel, Agnieszka Obst - fidel, Anna Czechak - organetto, Robert Siwak - perkusja, dzwony, Tadeusz Czechak - lutnia, kierownictwo artystyczne
-- godz. 21.00 Metamorfozy
Johann Sebastian Bach - Partita; Georg Philipp Telemann - 6 fantazji; Claude Debussy - Syrinx (1913); Benjamin Britten - 6 metamorfoz (1951); Ton Bruynel - Softsong (1974)
Wykonawcy: Mariusz PĘDZIAŁEK - obój
- Wtorek, 28 czerwca, kościół Wniebowzięcia NMP w Barcicach
-- godz. 19.30 - Koncert - prezentacja rekonstrukcji średniowiecznych psałteriów smyczkowych
Wykonawcy: GUDOWER ZUPF- UND FIDELBANDE (Gudow - Niemcy), kierownik artystyczny: Karl Lorens
-- godz. 21.00 taki ochi– rekonstrukcja starojapońskich zabytków muzycznych
Wykonawcy: VLATISLAV MATOUŠEK (Praga) – flet shakuhachi
- Środa, 29 czerwca, kościół Wniebowzięcia NMP w Barcicach
-- godz. 19.30 Muzyka na skrzypce i gitarę
Pietro Locatelli - Sonata G-dur; Niccolo Paganini - 4 Sonaty na skrzypce i gitarę; Christoph Willibald Gluck - Melodia; Pablo Sarasate - Malaguena; Edward Elgar - Salut d'moure, La capriceuse
Wykonawcy: Kaja DANCZOWSKA - skrzypce, Krzysztof SADŁOWSKI - gitara
-- godz. 21 Śmierć i zmartwychwstanie w muzyce baroku
Andrzej BIAŁKO - organy
- Czwartek, 30 czerwca, kościół parafialny p.w. św. Elżbiety
-- godz. 19.30 Djalal al’din Rumi – poeta średniowiecznej Persji
Wykonawcy: Mariusz KOLUCH - śpiew, kier. art.
godz. 21.00 VIRYA - kontemplacyjna tradycja Karpat
KARPATY MAGICZNE: Anna NACHER - głos, miniharmonium, gitara, drumla, gongi i instr. elektroniczne, Marek STYCZYŃSKI - pasterskie instrumenty dęte: fujara dietviańska, koncovka, pistiala oraz koncha, trąby pasterskie, didjeridu, łuk muzyczny, drumla, instrumenty perkusyjne, elektronika
- Piątek, 1 lipca, kościół parafialny p.w. św. Elżbiety
-- godz. 19.30 Wielka tradycja religijna w muzyce współczesnej Ukrainy
Jurij Łaniuk Zwiastowanie
Oleksandr Szczetyński Requiem
Wykonawcy: Chór Kameralny GLORIA, orkiestra LEOPOLIS (Lwów) - dyr. Volodymir SYVOCHIP
-- godz. 21.00 Il Stile Moderno - Włoski barok instrumentalny
Fabrizio Caroso (1527-1605) - Passamezzo Ardente Sole; Marco Ucellini(1603-1680) - Aria quarta soprala Ciaccona; Andrea Falconiero (1585/86-1656) - Battaglia a due con basso continuo, Ciacconaa due con basso continuo; Biagio Marini (1587-1665) - Sonata quatraper il Violino, per suonarcon due corde; Sonata soprala Monica a due con basso continuo; Giovanni Legrenzi (1626-1690) - Sonata G-dur "La Raspona" a due con basso continuo; Tomaso Abinoni (1671-1750) - Suita g-moll a due con basso continuo; Antonio Vivaldi(1678-1741) - Sonata d-moll per Violino e basso continuo; Sonata d-moll La Folia a due con basso continuo
Wykonawcy: CONSORTIUM SEDINUM: Anna Śliwa - skrzypce barokowe, Violetta Szopa-Tomczyk - skrzypce barokowe, instrumenty perkusyjne, Justyna Rekść-Raubo - viola da gamba, wiolonczela barokowa, Milena Dobroć - teorba, Urszula Stawicka - klawesyn, kierownictwo artystyczne
- Sobota, 2 lipca, kościół SS Klarysek p.w. św. Trójcy
-- godz. 18.30 (dziedziniec) Średniowieczna muzyka wokalno-instrumentalna
Wykonawcy: SCHOLA SPECIALIS (Praga)
-- godz. 19.30 Ukraińscy kompozytorzy na rosyjskich i włoskich dworach
MUZYKA „MAŁEGO” DWORU ROSYJSKIEGO, 1780-1790 (Gatczino, Pawlowsk, St. Petersburg): D. Bortnianskyj - Sonata C-dur na klawesyn; D. Bortnianskyj - Hymn do Księżyca (tekst: F. Lafermiere); D. Bortnianskyj - Rondo Annetty, Aria Perlajoieiscena z opery Święto seniora
MUZYKA NA DWORACH WŁOSKICH, 1770-1780 (Bolonia, Rzym, Neapol): M. Berezowskyj - Sonata C-dur na skrzypce i klawesyn (wersja na flet prosty i klawesyn); D. Bortnianskyj - Eccoquel fiero istante (tekst: P. Metastasio); Finał z opery Alcide (libr.: P. Metastasio)
Wykonawcy: A CAPPELLA LEOPOLIS, (Lwów), dyr. Ludmyła Kapustina
CONSORTIUM SEDINUM, kierownictwo artystyczne: Urszula Stawiska
- Niedziela, 3 lipca, kościół parafialny p.w. św. Elżbiety
-- godz. 19.30 Nagrobek żalu – niemiecka i francuska muzyka renesansu i baroku
Tobias HUME (ca 1569-1645) - Deth-Life, Captaine Humes Pavan; Benjamin HELLY (ok. 1700) - The Princes a new Dance; Louis HEUDELINNE (ok.1701) - Rondeau a jouer seul, La petite marquise; Richard SUMARTE (II poł. XVII w.) - The Nightingale, Lachryme (wg. J. Dowlanda); Niemieckie pieśni kościelne z tabulatury F-Pnms.Res1111 (1674): Der Tag, der ist so freudenreich, Da Jesus an dem Creutzestund, O Traurigkeit, Jesu meine Freude; Jean de SAINTE-COLOMBE (1610/20-1690/99) - Les Couplets, Les pleurs, Chacone raportee; Jacob KREMBERG von Warschauaus Pohlen (1650-1718) - Wunderbare Seltzamkeiten, O Demant, fester Schluß, o Pein, Gott, der du gut und freundlich bist, Marin MARAIS (1656-1728) - Les Voix humaines, Cloches ou Carillon, La Reveuse; Karl Friedrich ABEL (1723-1787) - z Soli in D [Allegro], Marin MARAIS - Tombeau pour Marais le Cadet
Wykonawcy: Kazimierz PYZIK (viola da gamba)
-- godz. 21.00 Koncert finałowy
Antonio Vivaldi - Gloria; Magnificat
Wykonawcy: Chór Kameralny GLORIA, orkiestra LEOPOLIS (Lwów)
Powrót
|