XVII Mikołowskie Dni Muzyki
19 maja – 9 czerwca 2007
Patronat honorowy - J.E. Ks. Arcybiskup Damian Zimoń
- 19.05. - Koncert inauguracyjny - Kościół św. Wojciecha godz. 19.30
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus, Katarzyna Duda - skrzypce, Agnieszka Duczmal – dyrygent
W.A.Mozart – Divertimento KV 138, Koncert skrzypcowy KV 219, E. Grieg - Z czasów Holberga
- 20.05. - Koncert organowo – chóralny - Kościół św. Wojciecha godz.18.30
Chór kameralny Akademii Muzycznej w Katowicach, Czesław Freund – dyrygent, Mirosław Pietkiewicz – organy
Prawykonania utworów nagrodzonych na Konkursie Kompozytorskim w 2006 roku oraz utwory chóralne i organowe
Dariusz Przybylski Missa brevis (I nagroda)
Jacek Rządkowski Canticum paschale (II nagroda)
Willem van Twillert (Holandia) Sequense on Victime paschali laudes (wyróżnienie honorowe)
- 21.05. - Wokół „Concert spirituel” - Kościół ewangelicki godz.19.00
Barthold Kuijken (Belgia) – flet barokowy, zespół „Parnassos”
W programie francuska muzyka XVIII wieku: J-J.C. de Mondonville, J-M. Leclair, J.B. de Boismortier, N. Chédeville le Cadet, M. Blavet
- 24.05. - Koncert nabożnej pieśni rosyjskiej - Kościół ewangelicki godz.19.00
Zespół pieśni ludowej „Svetilen” (Rosja)
- 25.05. - Koncert kameralny - Kościół ewangelicki godz.19.00
Alexander String Quartet (USA)
Kateřina Váchová – Soukalová – klarnet (Czechy)
- 28.05. - K.Szymanowski na Śląsku - Dom kultury godz.19.00
Krzysztof Lasoń – skrzypce, Marcin Sikorski – fortepian
- 29.05 - Mistrzowski recital organowy - Kościół św. Wojciecha godz.18.30
Ton Koopman ( Amsterdam)
W programie: D.Buxtehude, J.Froberger, G.Frescobaldi, P.Bruna, J.P.Sweelinck, J.S.Bach
- 2.06. - Koncert symfoniczny - Kościół św. Wojciecha 19.30
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Krzysztof Penderecki – dyrygent, Ivan Monighetti – wiolonczela
W programie: K. Penderecki - Largo na wiolonczelę i orkiestrę (pierwsze wykonanie w Polsce), K. Penderecki – Adagietto z Raju utraconego, A. Dvorak - IX Symfonia
- 3.06. - Recital organowy - Kościół św. Wojciecha godz.18.30
Francesco Bongiorno (Włochy)
W programie: J.S.Bach, F.Mendelssohn, C.Franck, M.E.Bossi
- 5.06. - Koncert muzyki współczesnej - Kościół ewangelicki godz.19.00
Orkiestra Muzyki Nowej Szymon Bywalec – dyrygent, Władysław Szymański – organy
W programie: A.Pärt, T.Takemitsu P.Hendrich, A.Robak, T.Kiessewetter
- 7.06. – Koncert operowy - Dom kultury godz. 19.00
Iwona Hossa – sopran, Monika Ledzion – mezzosopran, Kałudi Kałudow- tenor, Mieczysław Milun – bas, Mikołowska Orkiestra Kameralna, Sławomir Chrzanowski – dyrygent
- 9.06 – Koncert finałowy. - Kościół św. Wojciecha godz.19.30
Chór i orkiestra zespołu „Śląsk”
W programie Francois J.Gossec - Requiem
Imprezy towarzyszące:
26.05 - Kościół xx Salwatorianów godz. 19.00 Koncert: chór „Harmonia”, Krakowskie Trio Stroikowe
28.05 - Instytut Mikołowski - Sesja naukowa Karol Szymanowski na Śląsku – rok K. Szymanowskiego
Powrót
|